Serkan Cengiz Avukatlık & Danışmanlık Bürosu Serkan Cengiz Legal & Consultancy Services

Serkan Cengiz Avukatlık & Danışmanlık Bürosu

Serkan Cengiz Avukatlık ve Danışmanlık Bürosu Serkan Cengiz Legal and Consultancy Services
 

1974 yılında Aydın'da doğan Avukat Serkan Cengiz, 1996 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuş, avukatlık stajını tamamlamasının ardından 1997 yılında İstanbul Barosu üyesi olarak avukatlık mesleğine başlamıştır. Yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalında "Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin AİHS m.41 Kapsamındaki Hükümlerinin (Adil Karşılık) Mahiyeti ve Unsurları" başlıklı teziyle, doktora eğitimini ise  Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalında "Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararlarının İcrası" başlıklı teziyle tamamlamıştır.   

Ağırlıklı olarak uluslararası hukuk, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Anayasa Mahkemesi bireysel başvuruları, idare ve ceza hukuku alanında çalışan Avukat Serkan Cengiz, uluslararası hukuk alanındaki bilgi ve tecrübesini geliştirmek amacıyla bir dönem Londra'da bulunmuştur.

2002 yılında İzmir Barosu üyesi olarak kendi avukatlık ve danışmanlık bürosunu kuran Avukat Serkan Cengiz, o tarihten bu yana avukatlık faaliyetlerine İzmir'de devam etmektedir.

Özgeçmiş